Farbowanie przeważnie sprawia, że włosy stają się osłabione i podatne na rozmaite urazy. Nieprawidłowo przeprowadzona procedura potrafi nawet poważnie uszkodzić kosmyki. Nie tylko sam jego przebieg jest jednak istotny, ale również prawidłowa pielęgnacja po opuszczeniu salonu fryzjerskiego. Te dwa czynniki posiadają ogromny wpływ na fryzurę i mogą mieć długofalowe skutki, zarówno pozytywne, jak i negatywne.

Jak długo nie myć włosów po farbowaniu?

Jedną z najważniejszych kwestii jest to, aby nie myć włosów bezpośrednio po pofarbowaniu ich. Farba potrafi się bowiem przez to znacznie szybciej wypłukać, nawet taka wysokiej jakości. Trzeba odczekać przynajmniej dobę, a najlepiej przedłużyć ten czas do 2-3 dni. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, ponieważ niektórzy posiadają mocno przetłuszczające się kosmyki. Mimo wszystko im dłużej wytrzyma się bez mycia, tym lepiej. Z pewnością takie działanie przedłuży uzyskany efekt kolorystyczny. Ponadto farbowanych włosów nie powinno się myć codziennie, ponieważ ich odcień szybko wyblaknie.

Jakich kosmetyków powinno się używać po farbowaniu?

Nie tylko kwestia jak długo nie myć włosów po farbowaniu jest istotna. Trzeba jeszcze zakupić odpowiednie kosmetyki, które umożliwią prawidłową pielęgnację. Najlepiej zapytać swojego fryzjera, co konkretnie poleca. Można też poczytać rekomendacje odnośnie poszczególnych produktów w Internecie, a następnie poszukać ich w drogerii. Te specjalnie dedykowane po nałożeniu farby są zwykle oznaczone za pomocą odpowiedniego opisu na opakowaniu. Dzięki nim powstaje możliwość zniwelowania uszkodzeń włosów oraz dłuższego utrzymania pożądanego koloru.

Czy powinno się farbować włosy?

Nakładanie farby osłabia kosmyki, wymaga regularnych wizyt u fryzjera i używania specjalnych kosmetyków. Mimo wszystko jeżeli posiadany kolor nie jest zadowalający, to warto się na nie zdecydować. Dzięki temu można bowiem o wiele bardziej polubić swój wygląd i zyskać więcej pewności siebie. Przy przestrzeganiu powyższych zaleceń włosy pokryte farbą potrafią prezentować się tak samo, a nawet lepiej niż takie w naturalnym kolorze.