Po czym poznać, że związek nie przetrwa? Jednoznaczne symptomy

Dla wielu z nas udane życie prywatne, w tym posiadanie partnera czy partnerki, jest fundamentem całego życia. Każdy z nas pragnie być kochanym, cieszyć się zaufaniem drugie człowieka, dzielić z nim radości oraz niepowodzenia. Tymczasem możemy obserwować ewidentne oznaki, które świadczą o tym, że nasz związek nie przetrwa próby czasu. Co do nich należy? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Zaczynamy!

Brak wzajemnego zrozumienia jako objaw, że nasz związek nie przetrwa

Po czym poznać, że związek nie przetrwa? Z całą pewnością brak zrozumienia z drugiej strony to znak, że związek, w którym aktualnie jesteśmy, nie będzie dla nas przyszłościowym. W oczach osoby, która chce dzielić z nami życie, zawsze powinniśmy odnaleźć zrozumienie, bez względu na decyzję, która podejmiemy. Oczywiście, każdy człowiek ma prawo mieć swoje zdanie, nie musi podporządkować się decyzjom drugiej osoby, jednak zawsze w partnerstwie powinniśmy wiedzieć chęć zrozumienia naszych działań.

Brak zaangażowania drugiego partnera

Kolejnym czynnikiem, który zwiastuje rychły koniec naszej relacji partnerskich, jest brak zaangażowania jednej ze stron. Co oznacza to w praktyce? Przede wszystkim będziemy widzieć bierność. Druga strona zawsze będzie miała:

  • ważniejsze rzeczy do załatwienia,
  • obowiązki służbowe,
  • własne zainteresowania,

które przedłoży nad wspólne spędzenie czasu. To jeden z najbardziej popularnych symptomów, że nasz związek nie będzie należał do udanych. Jeśli kochamy drugiego człowieka wszelkie sprawy, które są dla niego ważne, dla nas także powinny stać się zadaniami priorytetowymi. To inne rzeczy powinny znaleźć się na drugim miejscu.

Rozmowa, która się nie klei? Możemy podejrzewać, że nasz związek nie przetrwa

Po czym poznać, że związek nie przetrwa? Według wszystkich psychologów udana rozmowa, dialog między dwoma ludźmi, to absolutna podstawa do udanych relacji. Jeśli więc rozmowa pomiędzy partnerami „przestaje się kleić”, nie mamy wspólnych tematów, a wymiana zdań ogranicza się do minimum i polega w przeważającej części na lakonicznych opowieściach, co działo się w trakcie dnia, wówczas możemy podejrzewać, że nasz związek dobiegnie końca. Pomiędzy partnerami powinna być tzw. iskra, a wspólne spędzenie czasu należeć do jednych z najbardziej miłych części dnia. Jeśli przeszkadza nam obecność partnera to znak, że związek, który tworzymy, nie jest dla nas.

Pomimo tego, że bardzo często związki między partnerami odradzają się, pozwalając na długie, wspólne i szczęśliwe życie, niejednokrotnie zdarza się, że możemy zaobserwować pewne symptomy, które zapowiadają koniec łączącej dwójkę ludzi relacji. Po czym poznać, że związek nie przetrwa? Przede wszystkim należy słuchać własnego głosu serca.