Płaski brzuch to z pewnością marzenie wielu kobiet. Niestety z biegiem czasu ta część ciała może nie spełniać naszych oczekiwań. Brzuch kobiety narażony jest na wiele czynników zewnętrznych – stres, porody, niezdrowe jedzenie. Wszystko to może sprawić, że pragniemy nieco zmienić jego wygląd. W tym wypadku ogromne znaczenie ma dieta. Co jeść, żeby mieć płaski brzuch? Na jakie produkty stawiać? Co jeszcze może nam pomóc?

Jedzenie to podstawa

Nie bez powodu mówi się, że jesteś tym, co jesz. Niezdrowe jedzenie ma duży wpływ na to, że nie mamy płaskiego brzucha. Konieczne jest zatem takie dobieranie produktów spożywczych, które ułatwi organizmowi spalanie tłuszczu z okolic brzucha. Warto to połączyć z regularną aktywnością fizyczną, dzięki czemu będziemy czuć się dobrze każdego dnia. Zacznijmy od tego, jakich produktów unikać podczas diety. Eksperci wskazują, że lepiej jest zrezygnować z białego pieczywa, masła, serów, tłustego mleka, makaronów, chipsów i słodyczy. Powinniśmy ograniczyć alkohol do minimum. To samo dotyczy także napojów słodzonych i gazowanych. Smażenie zastąpmy gotowaniem na parze lub pieczeniem. Z kolei zamiast słodyczy, lepiej jest sięgać po suszone lub świeże owoce.

Zasady diety na płaski brzuch bazują na odpowiedni zbilansowaniu składników, ich właściwości i ilości. Jeżeli chcemy utrzymać płaski brzuch, nie należy spożywać więcej niż dwóch kromek chleba na dzień. Zbyt duża ilość pieczywa może bowiem oddziaływać na gromadzenie się tłuszczyku dookoła brzucha.

Jakie produkty wybierać?

Jakie produkty wybierać, aby mieć płaski brzuch? Z pewnością zalecane są następujące produkty spożywcze:

  • Chude mięso
  • Chudy nabiał
  • Ciemne pieczywo
  • Rośliny strączkowe
  • Oliwa
  • Orzechy

Powinniśmy wybierać lekkostrawne produkty, które dostarczają organizmowi niezbędnych substancji odżywczych. W naszej diecie nie może zabraknąć warzyw, jogurtów naturalnych, serków wiejskich i twarogów. Postawić można także na owoce typu maliny, kiwi, arbuz, jabłka, borówki i grejpfruty.

Jak widać, dążenie do płaskiego brzucha nie musi wiązać się z samymi wyrzeczeniami. Zmiana nawyków żywieniowych i codzienna aktywność mogą zdziałać bardzo wiele.