Co jeść i jak jeść żeby schudnąć? Kilka praktycznych wskazówek

W dzisiejszych czasach coraz więcej z nas przykłada szczególną wagę do swojego perfekcyjnego wyglądu. Nic więc dziwnego, że dieta, i każdy kąsek, który wkładamy do ust, odgrywa dla wielu niebagatelne znacznie. Co jeść i jak jeść, żeby schudnąć? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Ciekawi? Zaczynamy!

Produkty spożywcze, które pomagają zgubić zbędne kilogramy

Co jeść, żeby schudnąć? Przede wszystkim warto wybierać żywność nieprzetworzoną. Im bardziej naturalne składniki będziemy sobie fundować w codziennej diecie, tym łatwiej będzie nam osiągnąć idealną sylwetkę.

Co więcej, warto pewne produkty spożywcze, które znajdują się w naszej diecie, zamienić na zdrowsze zamienniki. Dla przykładu jeśli spożywamy białe, pszenne pieczywo, warto zamienić je na zdrowsze, pełnoziarniste, ciemne propozycje. Jeśli słodzimy kawę bądź herbatę cukrem, warto zamienić to na miód bądź stewie.

Co jeśli i jak jeść, żeby schudnąć? Należy wybierać produkty, które są bogate w białko, a unikać pożywienia, które przepełnione jest węglowodanami i tłuszczami. W związku z tym, w zdrowie diecie powinny znaleźć się owoce i warzywa, które oprócz błonnika, dostarczą do naszego organizmu dużej ilości witamin, minerałów oraz innych, cennych składników odżywczych. Warto wybrać m.in.:

  • Jabłka,
  • Awokado,
  • Pomidory,
  • Ogórki zielone,
  • Topinambur,
  • Bataty,
  • Cukinie.

Regularność i małe porcję, czyli sekret dla pięknej sylwetki

Co jeść i jak jeść żeby schudnąć?  Skoro wiemy już, co jeść, a czego unikać, musimy jeszcze wiedzieć, jak spożywać starannie skomponowane posiłki. Generalnie, w ciągu dnia, każdy z nas powinien jeść około pięciu razy. Śniadanie powinno znaleźć się w naszej diecie koło godziny 7-8. Drugie śniadanie, które zazwyczaj powinno składać się z owoców i warzyw, powinniśmy przyjmować koło godziny 11-12. Obiad, a więcej jeden z głównych posiłków to danie, które powinniśmy jeść koło godziny 15.  Podwieczorek, to posiłek, który można pominąć. O godzinie 18 powinniśmy jeść ostatnie pożywienie. Co więcej, kolacja powinna być lekkostrawna. Jedząc cztery- pięć razy dziennie, będziemy ciągle odczuwać sytość, porcję będą mniejsze, a my nie będziemy mieli ochoty na podjadanie słodyczy bądź innych niezdrowych przekąsek.

Co jeśli i jak jeść, żeby schudnąć? Przede wszystkim należy wybierać produkty naturalne, posiłki powinny być pełne warzyw i owoców, porcje skromne, a jedzenie niezwykle regularne. To sekret, dzięki któremu, wraz z odpowiednią ilością aktywności fizycznej, będziemy mogli cieszyć się doskonałą sylwetką przez długi czas.