Rok 2023 przygotował dla nas szeroką gamę modnych kolorów włosów, które biją rekordy popularności. Idealny odcień dla siebie znajdą zarówno miłośniczki naturalnych, subtelnych tonów, jak i posiadaczki ciepłego czy chłodnego typu urody, osoby, preferujące klasyczne opcje oraz poszukiwaczki oryginalnych rozwiązań. W niniejszym artykule przedstawimy cztery najmodniejsze odcienie włosów, które warto uwzględnić podczas następnej koloryzacji.

Beżowy blond – naturalny blask na Twoich włosach

Pierwszym odcieniem, który niezaprzeczalnie króluje w tym sezonie, jest beżowy blond. Prezentuje się on niezwykle minimalistycznie i dziewczęco, dzięki czemu stanie się idealnym rozwiązaniem dla kobiet, preferujących naturalne tony. Beżowy blond pasuje niemal do każdego typu urody, co czyni go uniwersalnym rozwiązaniem, zarówno dla posiadaczek ciemnej oprawy oczu i opalonej cery, jak i kobiet, mogących poszczycić się niebieskimi tęczówkami i jasną karnacją. Niezwykle pożądanym oraz popularnym zabiegiem z wykorzystaniem tego koloru jest ombre, które uzyskasz, dodając ciemnemu beżowemu blondowi nieco jasnych pasemek.

Czekoladowy brąz – klasyka w nowoczesnym wydaniu

Jeżeli jednak w Twoje gusta wpisują się nieco ciemniejsze tony, możesz postawić na czekoladowy brąz. Wyróżnia się on z reguły ciepłą tonacją, dzięki czemu będzie pierwszorzędne prezentował się w połączeniu z ciepłym typem urody. Z powodzeniem podkreśli ciemniejszą oprawę oczu oraz doda subtelniejszych rys, optyczne odmładzając twarz. Warto również wspomnieć, iż farbowanie włosów czekoladowym brązem wykorzystywane jest często do modnej koloryzacji flamboyage. Możesz połączyć go także z jaśniejszymi pasemkami, na przykład w kolorze popielatego blondu, karmelowego blondu czy orzechowego brązu.

Miedziana rudość – postaw na odważne tony

Dla odważnych kobiet rok 2023 przygotował ogniste odcienie miedzianej rudości. To, co wyróżnia ten odcień spośród innych rudości, to przede wszystkim fakt, iż łączy on w sobie pomarańczowe tony z czerwoną, przykuwającą wzrok poświatą. Uwagę przyciąga również charakterystyczny blask, widoczny na całej długości kosmyków. Jeśli posiadasz jaśniejszą karnację, a dodatkowo również nieco piegów, odcień ten stanie się pierwszorzędną opcją, w doskonały sposób dopasowaną do typu Twojej urody. Jeżeli jednak masz ciemniejszą karnację, powinnaś postawić na cieplejsze odcienie miedzianej rudości.

Truskawkowy blond – oryginalna alternatywa dla tradycyjnego blondu

Ostatnim kolorem, który wiedzie prym w roku 2023, jest oczywiście oryginalny, jedyny w swoim rodzaju truskawkowy blond. Jest to niezwykle kobiecy, delikatny i subtelny odcień, który w wysublimowanych sposób podkreśli urodę. Na truskawkowy odcień blondu powinny postawić przede wszystkim panie, posiadające porcelanową karnację. W doskonały sposób wydobędzie on różowe tony, nadając policzkom zdrowego, promiennego kolorytu. Koloryzacja włosów na truskawkowy blond nada pasmom kremowego, równomiernego odcienia z pastelową poświatą.