Wiele kobiet popełnia błędy w makijażu, które niestety mają dosyć przykre konsekwencje. Powodują choćby pogorszenie kondycji skóry czy wysyp pryszczy. Ale również rzęsy wymagają pielęgnacji, gdyż częste zabiegi zagęszczania, ale też zaniedbywanie demakijażu może je uszkodzić. Podpowiemy Wam jak dbać o rzęsy, by były miękkie i gęste.

Naturalne sposoby pielęgnacji rzęs

O rzęsy trzeba dbać i to fakt niezaprzeczalny. Pewne jest to, iż trzeba wykonywać dokładny demakijaż. W przeciwnym razie rzęsy mogą wypadać, a także się kruszyć. Lepiej też zrezygnować z ich zagęszczania, tym bardziej, że dobry tusz do rzęs może je zagęścić i sprawić, że będą długie. Skoro, to jasne, to czas przejść do naturalnych sposobów na długie i piękne rzęsy. Skuteczny jest olejek rycynowy, który wzmacnia włoski, a także je nawilża. Najlepiej nakładać go za pomocą szczoteczki z zużytego tuszu. Oczywiście wcześniej należy ją dokładni oczyścić. Pamiętajcie, że kuracja olejkiem rycynowym już po miesiącu da wręcz spektakularne efekty. Doskonałe właściwości ma też zielona herbata, która jest jednym z najsilniejszych antyoksydantów. Warto nakładać ją każdego wieczoru na rzęsy, np. za pomocą zwilżonego patyczka czy też szczoteczki z tuszu do rzęs. Możecie również przygotować wywar z zielonej herbaty, a więc po prostu zaparzyć dwie saszetki w szklance wody, a potem przemywać rzęsty, brwi i powieki za pomocą płatków kosmetycznych zanurzonych w herbacie. Możecie też smarować rzęsy oliwą z oliwek czy olejem kokosowym.

Jak malować rzęsy, by ich nie uszkodzić?

Dobry tusz do rzęs ma właściwości odżywcze, ale też zapewnia równomierną aplikację, wydłuża i zagęszcza. Z tego też powodu lepiej zrezygnować ze sztucznych rzęs, które niestety naprawdę szybko niszczą te naturalne. Możecie wybrać tusze, które w swoim składzie mają dodatkowo olejek arganowy czy z dzikiej róży. Ważna jest także szczoteczka, która może mieć kształt wachlarza. Dzięki temu nie uszkadza struktury rzęs. Odżywcze właściwości ma jeszcze wyciąg z bambusa. Rzęsy mogą być podatne na łamanie czy uszkodzenie, dlatego tusz należy nakładać, wykonując delikatne ruchy. Rzęsy warto też malować od nasady i rozprowadzać tusz po same końce. Aplikując kosmetyk wykonujcie ruchy zygzakowate. Dzięki temu jeszcze lepiej rozdzielicie włoski i nie musicie obawiać się ich sklejenia.

Jak wykonać skuteczny demakijaż rzęs?

Zanieczyszczenia znajdujące się na rzęsach czy też resztki tuszu negatywnie wpływają na kondycję rzęs. Także źle wykonany demakijaż szybko je uszkadza i powoduje, że mogą kruszyć się czy też wypadać. Dlatego trzeba pamiętać jak duże znaczenie ma prawidłowa pielęgnacja i skuteczny demakijaż. Do tego celu najlepiej sprawdzi się płyn micelarny. Zawiera on micele, które nawilżają, ale też usuwają zanieczyszczenia czy sebum. Wacik nasączamy w płynie micelarnym, a następnie przykładamy go do powieki i delikatnie dociskamy. Dopiero potem przesuwamy go w dół. Powtarzamy ruchy aż kolejny wacik będzie całkiem czysty. Po dokładnym demakijażu możecie też zastosować odrobinę olejku rycynowego czy kokosowego. Na bardzo zniszczone rzęsy polecane są kosmetyki, które w swoim składzie mają biotynę, która stymuluje ich wzrost. Kreatyna wzmacnia rzęsy, ale i je odbudowuje. Kwas hialuronowy odpowiada za ich właściwe nawilżenie. Ważnym składnikiem jest też bimatropost, gdyż wydłuża on cykl życia rzęs i zapobiega ich wypadaniu.