Należy pamiętać, że wszystko co dostarczamy do naszego organizmu poprzez napoje, bądź pożywienie wpływa na nasze zdrowie oraz wygląd, dlatego niezwykle istotne jest, aby dostarczać wartościowych produktów, które pozytywnie wpłyną również na jakość skóry oraz cery.

Jaki napój pić, aby dodać że blasku cerze?

Od dziesiątek, a nawet setek lat, szczególnie kobiety czerpią dobroczynne właściwości z naparu ze skrzypu polnego. Jest to antidotum na starzenie się skóry, a także pomaga w skórze odwodnionej oraz pozbawionej blasku w odzyskaniu witalności. Skrzyp polny ma także właściwości przeciwzapalne i dlatego świetnie radzi sobie ze skórą obrzękniętą, a także trądzikową. Rumianek wykazuje podobne działanie, jednak dodatkowo zawiera dobrze przyswajalną witaminę C, która chroni przed działaniem promieni słonecznych oraz dobrze sobie radzi z przebarwieniami. Ze względu na bardzo silne działanie antyoksydacyjne oraz przeciwutleniające jest dedykowany do cery problematycznej z przebarwieniami. Rumianek może być stosowany doustnie, a także w formie okładów na przykład napar wykonany z rumianku można stosować na ściereczkę bawełnianą i nakładać na obrzęknięte miejsca, a także skórę wokół oczu. Bardzo dobrze radzi sobie ze stanami zapalnymi, a także oczyszcza cerę, dlatego w przypadku cery trądzikowej oraz licznymi zaskórnikami radzi sobie fantastycznie.

Jakie produkty można pić, kiedy skóra ma tendencję do pojawienia się stanów zapalnych?

Bardzo silne działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwzapalne, a także oczyszczające ma nagietek lekarski. Jest to zioło, które bardzo często pojawia się w różnych produktach kosmetycznych. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ łagodzi zmiany skórne, a także przyspiesza gojenie ran, wykazuje silne działanie regeneracyjne. Z nagietka lekarskiego można przygotować herbatkę, która przynosi ulgę także w problemach trawiennych. Bardzo uznanym napojem jest także pokrzywa, która jest dobrym remedium na cerę tłustą, a także ze skłonnością do wyprysków czy licznych niedoskonałości.

Jak można zauważyć istnieje wiele naturalnych sposobów, aby zadbać o kondycje swojej cery.